Servis plynových kotlů

Dodávka, montáž a servis kondenzačních, atmosférických a TURBO kotlů

Dosluhuje-li vám plynový kotel, nebo chcete-li úspornější a ekologičtější výrobek, případně přejít z vytápění jiným způsobem k vytápění plynem a máte na hranici pozemku přiveden plyn, navrhneme Vám řešení této situace. Účinnost 10 – 15 let starého kotle se nedá srovnat s účinností moderních kotlů. Výměna za nový spotřebič Vám přinese nemalé úspory plynu a ekologičtější provoz. 

Roční prohlídky plynových kotlů

Podle ČSN 386405 čl. 28 se na odběrném plynovém zařízení provádí prohlídka nejméně jednou ročně. I výrobci plynových kotlů doporučují provádět jedenkrát ročně prohlídku kotle servisním technikem. Při této prohlídce se provádí zejména následující: čistění hořáku, spalovací komory, elektrod, filtru a výměníku. Dále kontrola: těsnosti plynu, těsnosti vody, tlaku v expanzních nádobách, elektroinstalace, oběhového čerpadla a bezpečnostních prvků kotle. Důležité je také seřízení kotle na hodnoty předepsané výrobcem. Roční prohlídky nedoporučujeme podceňovat ať už z hlediska bezpečnosti, tak i ekonomičnosti provozu kotle. Jen dobře vyčištěný a seřízený kotel může pracovat s účinností deklarovanou výrobcem.   

Záruční a pozáruční opravy plynových kotlů

Při provádění oprav se snažíme mít základní díly skladem, aby oprava kotle mohl být provedena co nejrychleji. Není problém domluvit opravu i ve večerních hodinách, případně o sobotách a nedělích.
 

Při servisu a seřizování plynových kotlů používáme kvalitní měřící přístroje TESTO. Zákazník vždy na místě obdrží protokol o naměřených hodnotách. 

 

 

Přehled poskytovaných služeb
ELEKTRO - PLYN - SERVIS, + 420 605 44 44 77, info@elektroplyn.cz